Οι απόφοιτοι γίνονται μέλη στην Ε.Ε.Σ και μπορούν να εργαστούν σαν σύμβουλοι στο ατομικό τους γραφείο.
Το παρόν εκπαιδευτικό πρόγραμμα αφορά την Συναλλακτική ανάλυση και την εφαρμογή της στην συμβουλευτική πρακτική.
Όσοι επιλέγουμε να ασκούμε τη Συμβουλευτική ή την ψυχοθεραπεία, γνωρίζουμε ότι η εποπτεία αποτελεί αναπόσπαστο μέρος της επαγγελματικής μας πορείας προκειμένου η πρακτική μας να είναι σύμφωνη με το αληθινό της πνεύμα.
Το παρόν μετεκπαιδευτικό πρόγραμμα αφορά την ολιστική προσέγγιση της συμβουλευτικής και αποτελείται από δύο συμβουλευτικές προσεγγίσεις καθώς και μαθήματα ψυχοπαθολογίας και Φαινομενολογίας.
Η ονομασία του προγράμματος είναι “Συναλλακτική ανάλυση-εκπαιδευτικό πρόγραμμα για το δίπλωμα: Σύμβουλος ψυχικής υγείας”.
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία. Μας επιτρέπουν επίσης να αναλύουμε τη συμπεριφορά των χρηστών προκειμένου να βελτιώνουμε συνεχώς τον ιστότοπο για εσάς.